Zkus mě rozesmát: Komedie se Adamem Sandlerm

Zkus mě rozesmát: Komedie se Adamem Sandlerm

10.04.2011 Ve filmu Zkus mě rozesmát si plastický chirurg začne romanci s mnohem mladší učitelkou, využije svou loajální asistentku, aby předstírala, že je jeho nastávající ex-manželka, aby zamaskoval lehkomyslnou lež. Když toho selže mnohem víc, musí se do toho plánu zatáhnout i děti asistentky a všichni míří na víkend na Havaj, který změní životy všech zúčastněných.

Zkus mě rozesmát

V centru dění filmu Zkus mě rozesmát je obyčejný muž, kterému se vymkla zpod kontroly bezděčná lež. „Na začátku filmu se moje postava, Danny, chystá oženit, ale místo toho skončí se zlomeným srdcem,“ popisuje Adam Sandler. „Té noci, kdy k tomu dojde, má na ruce svůj snubní prsten a jedna mladá dívka se k němu chová velice hezky, protože se domnívá, že je ženatý a neškodný a nebude se pokoušet o nic z toho, o co se pokoušeli ostatní muži. A on dostane nápad.“

Prsten se stane centrálním prvkem v jeho snaze nenechat si zlomit srdce: ženy se domnívají, že není k mání, a bez jakýchkoliv závazků se nikdo nespálí – zejména ne Danny. Ale když potká Palmer (Brooklyn Decker), ženu svých snů, jeho lži se mu vymstí – ona se domnívá, že je ženatý. Než aby se přiznal, rozhodne se spletitou síť lží ještě posílit. Vymyslí si falešnou manželku – kterou by měla představovat jeho dlouholetá trpící asistentka Katherine (Jennifer Aniston) – se kterou sehraje falešný rozvod, aby si tak uvolnil cestu za vztahem s Palmer.

Jak dojde k tomu, že svobodná matka jako Katherine, která se snaží přežívat a uživit své dvě děti, skončí zavlečena do Dannyho divokých plánů? „Je z něj zkrátka vyčerpaná,“ říká Aniston. „Domnívá se, že mu musí pomoci zachránit se před spletí lží, ačkoliv s nimi nesouhlasí. Když se do nich ale zaplete také, naprosto zřetelně vidíte, že přemýšlí o tom, jak s účastí na takovém plánu mohla souhlasit.“

Ale pomáhá mu, protože Danny a Katherine spolu mají výjimečný vztah. „Pracují spolu a mají spolu skvělý vztah – ona si o něm myslí, že je zábavný, a jemu zase očividně záleží na ní, a ačkoliv každému lže, tak jí vždy říká pravdu. Ona je jediným člověkem, který ví, jaký opravdu je,“ míní Aniston. „Nemůže si pomoci, prostě ho má ráda, i když si myslí, že se chová hrozně.“ Když Katherine přesvědčí, že už se svou hrou s prstenem skončil a hodlá se usadit s Palmer, udělá to, co by udělal každý skutečný přítel a rozhodne se mu pomoci.

Ale to je jen začátek. Jak se Danny s Katherine snaží udržet celé to divadlo v chodu, na první lži se nabalují další a další. „Každá lež spouští lavinový efekt,“ říká režisér Dennis Dugan. Dugan naposledy Sandlera režíroval ve filmu Machři, největším hitu tohoto herce vůbec, který vydělal přes 260 milionů.
 

Premiéra v ČR: 14. 04. 2011
Režie: Dennis Dugan
Kamera: Theo Van de Sande, ASC
Přístupnost: neomezená
Stopáž: 116 minut
Hudba: Rupert Gregson-Williams
Scénář: Allan Loeb, Timothy Dowling
Titulky / dabing: titulky
Hrají: Jennifer Aniston, Adam Sandler, Nicole Kidman, Brooklyn Decker, Nick Swardson

Zdroj: Falcon

10.04.2011 - 10:22

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 2.71/5 Hvězd.


[5 - nejlepší, 1 - nejhorší]

Tomáš MartochČlánek byl hodnocen 1125x

Komentáře k článku

tag cloud [nejvíce hledané výrazy]


Partneři