Mission: Impossible – Ghost protocol

Mission: Impossible – Ghost protocol

Informace

  • Hodnocení uloženo. Budete přesměrování do 2 sekund

11.12.2011 Kina IMAX uvedou Mission: Impossible – Ghost protocol jako první

Natáčení v Praze provázela tajná pracovní projekce v kině IMAX

Natáčení i distribuce filmu Mission: Impossible – Ghost protocol se nese ve znamení jeho výrazného propojení s velkoformátovými kiny IMAX.
Diváci kin IMAX včetně toho pražského budou mít možnost shlédnout další pokračování agenta Ethana Hunta jako jedni z prvních na světě. Film má v České republice spolu s dalšími zeměmi premiéru 15. prosince, v pražském kině IMAX proběhne slavnostní předpremiéra už o den dříve – ve středu 14. prosince.

Ve Spojených státech se začne promítat až o den později a to výhradně ve formátu IMAX. Právě na hlavním filmovém trhu v Americe je spojení očekávaného hitu s kiny IMAX nejvýraznější. Na jejich obří plátna tam totiž vstoupí Mission: Impossible – Ghost protocol 16. prosince, do všech ostatních kin ve Spojených státech pak Tom Cruise vrthne až o celých pět dní později, těsně před Vánocemi 21.12..

„Ta nejlepší možnost, jak se s filmem předvést, je pro mě v současnosti IMAX. Chtěl jsem, aby první diváci viděli film opravdu ve velkém, s nejlepším obrazem a zvukem. Abychom my měli jistotu, že ho viděli v té nejlepší možné formě,” řekl k neobvyklému předsazení filmu v kinech IMAX oscarový režisér Brad Bird v rozhovoru pro Los Angeles Times.

( “To me, the best example of showmanship now is IMAX. I wanted the first people that see the film to see it big with a sharp image and great sound systems, so when they went out and talked about the movie they saw, we would know that they had seen it at its best.” Brad Bird, Director, Los Angeles Times )

30 minut filmu ve speciální velikosti IMAX
Plných 30 minut filmu obsahuje scény, které se natáčely na speciální kamery IMAX. Během těchto vybraných sekvencí se výrazně rozšíří obraz filmu, který v tu chvíli vyplní v kinech IMAX celé plátno a nabídne divákům opravdu jedinečný zážitek z akčních a dramatických scén. Jednou z nich bude například scéna, ve které Tom Cruise v roli Ethana Huntu slézá nejvyšší budovu světa v Dubaji, takzvanou „Chalífovu věž” ( Burj Khalifa Tower ) a v níž nabídné samotným divákům v sálech kin IMAX pocit závratě.
„Scény natáčené speciálně pro formát kin IMAX a schopnost režiséra Brada Birda vyprávět strhující příběh diváky – a pamatujte si má slova – doslova odbourají,” říká s přesvědčením Greg Foster, prezident společnosti IMAX Filmed Entertainment.

Speciální IMAX kamery v Praze
Speciální IMAX kamery používali tvůrci čtvrté Mission: Impossible i během velmi sledovaného natáčení v Praze v srpnu a září loňského roku. Pražské kino IMAX hrálo v této době důležitou úlohu, v utajení zde totiž proběhla pracovní projekce materiálů pořízeného právě na speciální kamery pro velký formát. Tehdy ještě ze 70mm filmového pásu.

Nevýznamnější filmoví tvůrci a studia využívají technologie a velikosti kin IMAX stále častěji, aby divákům nabídli maximální možný prožitek ze svých filmů. Ze sítě kin IMAX a z formátu IMAX se stala důležitá a úspěšná forma distribuce pro naprostou většinu hlavních filmových hitů.

V polovině roku 2011 fungovalo ve 46 zemích světa celkem 560 kin IMAX včetně pražského sálu.

 


O kině IMAX Praha
Kino IMAX je jediným kinem v České republice vybaveným nejmodernější filmovou technologií IMAX umožňující projekci dvojrozměrných i trojrozměrných velkoformátových filmů. Na českém trhu působí od března roku 2003. Od té doby nabídlo divákům nespočet velkoformátových filmů:
Africké sloní království (2D), Do hlubin (3D), Tyranosaurus Rex (3D), Lví král (2D), Rolling Stones na max (2D), Everest (2D), Modrá planeta (2D), Cyberworld (3D), Santa vs. Sněhulák (3D), Matrix Revolutions (DMR), Space Station (3D), New York (3D), Harry Potter a vězeň z Azkabanu (DMR), Na křídlech odvahy (3D), Spider-Man (DMR), Tajemství Titaniku (3D), Polární expres: IMAX 3D Experience, Galapágy (3D), Delfíni (2D), Království hmyzu (3D), Batman začíná (DMR), Tajemné hlubiny (3D), Mimozemšťané v akci (3D), Žraloci (3D), NASCAR (3D), Divoké Safari (3D), Prokletý hrad (3D), Mravenčí polepšovna (3D DMR): IMAX 3D Experience, Lovecká sezóna (3D DMR): IMAX 3D Experience, Mise na Měsíc 3D, Život v moři 3D, Harry Potter a fénixův řád (DMR a 3D pro posledních 20 minut filmu), Dinosauři 3D, Beowulf (3D DMR), Perla oceánu 3D, Sea Monsters 3D, Mumie 3D: tajemství faraónů, Dinosauři 3D: Giganti Patagonie, U23D (DMR), Cesta na Měsíc 3D (3D DMR) a Delfíni a velryby 3D: tuláci oceánů, Africké dobrodružství 3D: Safari na Okavangu, Harry Potter a Princ dvojí krve (DMR a 3D na začátku filmu), Podmořský svět 3D, Zataženo, občas trakaře (3D DMR), Vánoční koleda 3D (3D DMR) a Avatar (3D DMR), Alenka v říši divů (3D DMR), Jak vycvičit draka (3D DMR), Divoký oceán 3D, Toy Story 3 (3D DMR), Shrek: Zvonec a konec (3D DMR), HUBBLE 3D: KOSMICKÝ DALEKOHLED, Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (DMR), Tron: Legacy (3D DMR), SeaRex 3D, Máma mezi marťany (3D DMR), Návrat do divočiny 3D, Thor (3D DMR), Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (3D DMR), Transformers 3 (3D DMR), Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 (3D DMR), Auta 2 (3D DMR), Kovbojové a vetřelci (DMR), Letecké legendy (3D), Tintinova dobrodružství 3D (3D DMR), Ocelová pěst (DMR), Kocour v botách (3D DMR).
Většina těchto filmů je součástí vzdělávacího programu, které kino IMAX organizuje pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, určeného žákům základních škol a studentům středních škol.

O IMAX Corporation
IMAX Corporation, založena v roce 1967, je jednou z vedoucích světových společností působících na poli zábavných technologií a nejnovějším distribučním kanálem pro hollywoodské filmy. IMAX je dodavatelem nejlepších filmových prezentací na světě, které využívají patentovanou technologii IMAX, IMAX® 3D a technologii IMAX DMR®. IMAX DMR (digitální re-mastering) umožňuje převedení jakéhokoliv 35 mm filmu do jedinečné obrazové a zvukové kvality IMAX Experience. Značka IMAX je známá po celém světě díky mimořádně a hlubokým zkušenostem z oblasti zábavného průmyslu.

IMAX®, IMAX® 3D, IMAX DMR® a The IMAX Experience® jsou obchodními značkami společnosti IMAX. Více naleznete na www.imax.com 

Partnerem kina IMAX je Coca-Cola.

 

 

11.12.2011 - 13:52

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 2.82/5 Hvězd.


[5 - nejlepší, 1 - nejhorší]

Luciana KokrhánkováČlánek byl hodnocen 754x

Komentáře k článku

tag cloud [nejvíce hledané výrazy]


Partneři