Párty

Párty


Pokrocile nastaveni datumu

Vložit vlastní akci »

Planet Connection: Osaka Monaurail

Datum: 23.4.2015

Místo konání: Palác Akropolis

Vystoupí: http://www.palacakropolis.cz/program/2015-04-23

Bližší informace: Cestovatelský večer Planet Connection v Paláci Akropolis zavítá tentokrát do dalekého Japonska. Hlavním hostem akce konané 23. dubna bude funková skupina Osaka Monaurail, která energické groove černé hudby šíří po Asii už od začátku devadesátých let. Hráli s funkovými veterány a koncertovali po celém světě, v České republice se ale tokijský septet objeví vůbec poprvé. Hlavní město země vycházejícího slunce dále představí trio krátkých snímků ze série Tokyo Short Film Project a dojde i na tradiční cestovatelskou besedu nebo tématickou ochutnávku sushi.

Kabaret Caligula: Panzerfaust

Datum: 26 - 27.4.2015

Místo konání: Palác Akropolis

Vystoupí:

Bližší informace: Výtvarně stylizovaná sci-fi! Pokleslý pop a erotika! Barvitý divadelní comics o zkáze světa i Faustovy duše (zatraktivněný kostýmy všech přítomných dam)! Klára Issová a nekorektní Kabaret Caligula spojili síly. Faust, jak jej neznáte – to je PanzerFaust!

Tichá Opera: Stabat Mater

Datum: 28.4.2015

Místo konání: Palác Akropolis

Vystoupí: TICHÁ OPERA a CIRQUEON

Bližší informace: Prastarý církevní hymnus Stabat Mater se stal inspirací pro stovky skladatelů, například A. Dvořáka, J. J. Rybu, F. Schuberta, F. J. Haydna, G. Verdiho, ad. Nové pojednání duchovního kousku v podání Tiché Opery je však zcela netradiční. Původní hudbu má na svědomí zkušená Valentina Shuklina, o režii se stará Radim Vizváry. Právě on se snaží s Tichou Operou kombinovat žánry opery a mimického divadla.

Kolonie Kartel: Konec Klementajn

Datum: 29.4.2015

Místo konání: Palác Akropolis

Vystoupí: KONEC KLEMENTAJN oratorium

Bližší informace: Od rituálu k technoparty. Osamocen mezi všemi. Tematická skladba o tom, že existuje spoustu návodů, jak se ve světě vyznat, chovat se v něm a žít spolu s lidmi. A taky o tom, že většina z těch návodů potřebují revizi. Kdo ty návody vytváří a pro koho? Jen málo z nich lze následovat. A nikdy ne slepě. A taky proč tolik potřebujeme vzory chování, metody a rady, jak žít v dnešním světě. Nejsou ty rady čím dál tím banálnější? Komu, čemu a v co věříme, jakým obrazům, zprávám, novinám. Jakým slovům dnes dáváme zapravdu a co vůbec za pravdu považujeme? Nestal se nám náš svět cizím? Nejsme ztracení, hloupí, bezmezně bezradní? A co když to tak někdo chce? Nestali jsme se sami sobě nepřáteli? O tom, že nejistota nikdy nezmizí, a přesto nejsme povinni žít podle návodu. Oratorium o strachu, manipulaci a obrazech dnešní doby.

Bobby McFerrin a Chick Corea konečně na jednom pódiu

Datum: 17.6.2015

Místo konání: Hala Vodova

Vystoupí: Bobby McFerrin a Chick Corea

Bližší informace: Zřejmě nejtvořivější hudebník planety, milovník překvapení a okamžitých asociací Bobby McFerrin se příští rok vůbec poprvé v ČR potká na jednom pódiu s pianistou par excellence a mistrem hudebního humoru Chickem Coreou. Unikátní koncert se koná 17. června v Brně v hale Vodova. Kořeny spolupráce Bobbyho McFerrina a Chicka Corey sahají do počátku devadesátých let, kdy společně natočili desku Play. McFerrin je často označován za krále hudebního humoru, projekt Play ovšem dokázal, že Corea za svým kolegou muzikálností ani vtipností vůbec nezaostává. Naopak je mu nevysychajícím pramenem inspirace. Vzájemně se provokují, nahrávají si hudební žertíky a s radostí do hry zapojují své posluchače. McFerrin jako vždy vyniká absolutní intonační přesností, vynalézavostí a schopností simulovat hlasem nejrůznější hudební nástroje s obrovským rozsahem barevných odstínů a expresivity. Corea svoji precizní techniku plně propůjčuje hudbě a zůstává stejně hravý jako McFerrin. K hudební konverzaci se starým přítelem Bobbym se Corea vrací kdykoliv jen může, ale nabité kalendáře jim to dovolují pouze zřídka. Jejich pódiové rozhovory jsou plné úcty, humoru i nedostižného duchovního napojení. Pořadatelé nabízejí nejen vstupenky v několika cenových kategoriích od 990 Kč, ale také unikátní možnost sedět přímo na pódiu s interprety a celou řadu slev. Více o koncertu i jeho protagonistech na www.nejkoncerty.cz www.jazzfestbrno.cz https://www.facebook.com/events/584458788352986/

Vložit vlastní akci »


tag cloud [nejvíce hledané výrazy]


Partneři