Párty

Jazz Fest 2014

Párty


Pokrocile nastaveni datumu

Vložit vlastní akci »

Jazz Fest Brno

Datum: 6.3 - 25.5.2014

Místo konání:

Vystoupí: Gregory Porter (USA), Assaf Kehati Trio (IL/USA), Larry Goldings, Peter Bernstein, Bill Stewart (USA), Ibrahim Maalouf (RL/FRA), Chris Dave and the Drumhedz (USA), Dixie Company (PL), Robert Balzar Trio (CZ) a další

Bližší informace: 6. 3. 2014, 19:30, Janáčkovo divadlo Brad Mehldau Trio (USA)

30. 3. 2014, 19:30, Fléda Robert Balzar Trio (CZ)

1. 4. 2014, 19:30, Fléda E Converso (CZ/SK)

6. 4. 2014, 19:30, Alterna Dixie Company (PL)

7. 4. 2014, 19:30, Divadlo na Orlí Koncert posluchačů Katedry jazzové interpretace JAMU (CZ/SK)

8. 4. 2014, 19:30, Fléda Fly Agaric featuring Jiří Slavík (CZ/UK/ESP)

13. 4. 2014, 19:30, Divadlo Husa na provázku Chris Dave and the Drumhedz (USA)

14. 4. 2014, 19:30, Fléda Ibrahim Maalouf (RL/FRA)

15. 4. 2014, 19:30, Alterna MaBaSo Trio Maseli-Baranski-Šoltis (SK/PL)

24. 4. 2014, 19:30, Divadlo Husa na provázku Larry Goldings, Peter Bernstein, Bill Stewart (USA)

27. 4. 2014, 19:30, Alterna Assaf Kehati Trio (IL/USA)

29. 4. 2014, 19:30, Alterna Miroslav Hloucal Quartet (CZ/SK)

25. 5. 2014, 19:30, Bobycentrum Gregory Porter (USA)

Zkušené trio Goldings-Bernstein-Stewart na festivalu JazzFestBrno

Datum: 24.4.2014

Místo konání:

Vystoupí:

Bližší informace: Trio Bernstein-Goldings-Stewart zkoumá zákoutí jazzových standardů, hraje své autorské skladby, ale především komunikuje na telepatické rovině, která se rozvíjí pouze u dlouhodobě fungujících kapel. Dvacetileté hudební partnerství kytaristy Petera Bernsteina, varhaníka Larryho Goldingse a bubeníka Billa Stewarta je unikátní a přestože všichni patří mezi největší mistry svých nástrojů, nejde o žádné příležitostné seskupení hvězd. Trio přenáší energii a kreativitu newyorských jazzových klubů, které ostatně mají na svědomí dnešní reputaci této ostřílené kapely jako jednoho z největších varhanních trií dneška. Nepřeslechnutelným hráčským rukopisem na Hammondovy varhany a hudební všestranností se chlubí bostonský rodák Larry Goldings. Pohybuje se nenuceně a s přehledem nejen v širokém spektru jazzu, ale i ve světě funku, popu a elektronické hudby. Jako sideman je rovněž na roztrhání, můžete jej slyšet na desítkách alb umělců prakticky všech hudebních žánrů. Jako lídr vydal celkem třináct desek a mnohé z nich natočil v triu s Peterem Bernsteinem a Billem Stewartem. Newyorský kytarista Peter Bernstein je nedílnou součástí světové jazzové scény již od roku 1989. Jeho plný a na první poslech rozeznatelný kytarový zvuk ozdobil více než stovku nahrávek. Bubeník Bill Stewart si udělal jméno především jako člen rytmické sekce kapely kytaristy Johna Scofielda, se kterým intenzivně spolupracoval především mezi roky 1990 a 1995 a dodnes několikrát ročně vyrážejí na společné turné. Rodák z Des Moines v Iowě je v současnosti jedním z nejvyhledávanějších jazzových bubeníků na světě. JazzFestBrno přiváží toto skvělé jazzové trio do Divadla Husa na provázku, kde Bernstein, Goldings a Stewart vystoupí 24. dubna. Informace k festivalu a koncertu tria Bernstein-Goldings-Stewart najdete na www.jazzfestbrno.cz. Vstupenky na festivalové koncerty v cenách od 90 do 690 Kč jsou k dispozici v prodejní síti Ticketportal (www.ticketportal.cz) a běžných předprodejích.

EuroConnections: Mop Mop

Datum: 24.4.2014

Místo konání: Palác Akropolis

Vystoupí: MOP MOP /IT + FEHERO ROCHER /CZ

Bližší informace: Multi-žánrový projekt v čele s Andreou Beninim se zaměřuje na jazz, funk a klubovou hudbu.

7 proti Thébám MetalOpera

Datum: 30.4.2014

Místo konání:

Vystoupí:

Bližší informace:

Romeo & Julie

Datum: 22.5.2014

Místo konání:

Vystoupí:

Bližší informace:

Hvězda současného jazzu Gregory Porter na festivalu JazzFestBrno

Datum: 25.5.2014

Místo konání: Boby centrum

Vystoupí:

Bližší informace: Festival JazzFestBrno se každý rok může pochlubit nějakou opravdu velkou rybou z jazzového rybníku. Ani letos tomu není jinak. Do Brna přijede jedna z největších osobností současného jazzu a čerstvý držitel prestižní ceny Grammy, americký zpěvák, skladatel a básník Gregory Porter. Jeho novinka Liquid Spirit získala před několika týdny Grammy za nejlepší vokální jazzové album a jeho květnový koncert na festivalu JazzFestBrno byl už na konci ledna prakticky vyprodán. Pořadatelé jej proto přesunuli do většího Bobycentra.

Festia Open Air 2014

Datum: 14.6.2014

Místo konání:

Vystoupí: Eric Sneo (DE), Jay Lumen (HU), Roberto Savaggio (DE), Cartonnage, Orbith, Enrico, KIFLI, Chris Sadler, Ketan with Band!, Mark Evill, P-jay, Subgate, Finidi, Beda, Peet Sanders, Mylo, Elite, Carrasco, Taada, Revis, Adam Cloud, Pete Walk, Tokátko, Lumiere,

Bližší informace: Festival každoročně představuje celou řadu novinek a vychytávek. Tento rok tomu nebude jinak. FOA opět svým návštěvníkům představí nabitý line up za příznivou cenu. Zahraniční tahouni festivalu pro rok 2014 budou tentokrát dva. Prvním je německý techno mág ERIC SNEO, který se představí ve svém dj setu s live prvky. Druhým je maďarský DJ JAY LUMEN, jenž minulý rok nemohl kvůli povodním dorazit. Loňské povodně nedovolily vystoupit ani německému duu Roberto Savaggio, které vám ve famózním seskupení Dj a live housle též přivezeme letos. Zahraniční headlinery dále doplní ostřílená partička Cartonnage, která se na české elektro scéně pohybuje už nějaký ten pátek a má na svém kontě několik známých skladeb. Hlavní scénu bude dále zahřívat partička muzikantů v čele s Djem, které naleznete pod názvem Ketan with Band!. Možnost realizovat svůj um bude mít i mladá krev v rámci připravovaného DJ contestu. Druhou scénu, která vždy patřila technu, vystřídá tento rok tech house. V line upu druhé scény se již tradičně představí Orbith, Chris Sadler, Enrico, KIFLI, Subgate, Peet Sanders, Finidi, Elite, P-jay, Mark Evill, Mylo a další. Milovníci techna si ale i tak přijdou na své, a to na plánované afterparty nově v klubu PM, který najdete na adrese Trojická 10, nedaleko Palackého náměstí. Afterparty obsadí Pavel Krejdl, Ravic, LamyCZ & Shimita, Miquel, B.UNQ!, Steen & Otiatros, CZScream a Golpe. Do třetice všeho dobrého vás přivítá Chill out stage s podtitulem Ultrasonic v rytmu deep housu. Za mix se postaví Revis, Adam Cloud, Pete Walk, Lumiere, Lucas Hulan a Tokátko. Pohodlné sezení a příjemný relax na sedacích vacích vám zajistí firma Tuli. Festival doplní celá řada aktivit a pestrý doprovodný program. Budete moci sledovat tvorbu graffiti od zkušených profesionálů. Opět také dorazí Outdoor Krumlov se svými vodními hrátkami představující vodní zorbing, vodní duše, paddle board a nově i slackline. Osvěžit se pak budete moci ve dvou bazénech. Abyste nezapomněli na tento výjimečný mejdánek, připravili jsme celou řadu upomínkových předmětů. K zakoupení budou stylové brýle od firmy Nunettes nebo si budete moci zakoupit festivalové tričko s možností vlastní úpravy. Novinkou bude také zálohový systém kelímků, které si zapůjčíte u vstupu za vratnou zálohu 50Kč. Bude záležet čistě na vás, zda kelímek po skončení akce vrátíte nebo si ho odnesete domů. K mytí kelímků budou zřízena samoobslužná mycí centra, kde budete moci kelímky mýt dle libosti. Vstupenky na festival pořídíte opět v síti TICKETSTREAM, a to za pouhých 250 Kč včetně poplatků. Pro držitele karet ISIC je zprostředkována sleva 70 Kč. Více informací o festivalu najdete na www.festia.cz.

Antigona

Datum: 19.6.2014

Místo konání:

Vystoupí:

Bližší informace:

Vložit vlastní akci »


Jazz Fest 2014

tag cloud [nejvíce hledané výrazy]


Partneři